Her türlü dilek ve isteğinize nail olmak için : Tam bir riyazat ile 21 gün oruç tutup riyazat günlerinde bulunduğunuz Lübani zeker buhurları, kuru üzüm, hurma, zeytin ve zeytin yağı gibi yiyecekler yiyin.

21. günün sonunda Hey ve Kayyûm ismi şeriflerinin şu mübarek vefkini ;Ve vefkin etrafına Ayetel Kürsi ile Haşr suresini yazıp, vefki üzerinize alın. Yeşil bir kağıt üzerinede Ayetel kürsiyi yazar ve yanınıza alırsınız.

22. günü halvete girer ve her farz namazınızın arkasından Hay ve Kayyûm isimlerini 1000 defa okursunuz. Ama 22. gün arabi ayın ikinci veya üçüncü haftasının Pazar gününe denk gelsin. Halvetin 5. günü olduğunda size bir nur görünür. Bu nur toplana toplana sevimli, güzel yüzlü ve başında nurdan bir tac olan bir kişi olur. Size güzel bir şekilde selam verir. Sizde edep ve huşu ile onun selamını alın. Sizinle Allah rızası için kardeş olmak istiyorum dersiniz. Oda size ; Bende sana iyi bir kardeşim deyip, bana elini uzat der. Yeşil kağıt üzerine yazmış olduğunuz Ayetel Kürsi yazılı olan kağıdı '' Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm'' yazısının üzerine elinizle basarak uzatın. Oda '' Aliyyül azîm '' den kavrayarak kağıdı tutar. O anda ikinizin arasında ki anlaşma yapılmış olur. Ona şöyle diyin ; Seni çağırmak için bana bir işaret ver. Oda size ; Cevher veya yüzük veyahutta bir yüzük kaşı verir. Onu aldıktan sonra, onu ne zaman çağırmak isterseniz o aldığınız şeyi sürtün. O anda yanınıza gelir ve onu ayanen görürsünüz. İstediğiniz hacetleri yerine getirir. Yalnız Cuma namazı vaktinde gelmez. Bu vakitte çağırmayın.

Kaynak ; Usulul-bast-fi-sirril-evfak-vel-havas 2'inci cilt sayfa 49